Nauka czytania i pisania wg. metody prof. B. Rocławskiego rozpoczynająca się w BABY DREAM już w najmłodszej grupie. Nauka ta to dydaktyczna zabawa z wykorzystaniem przeróżnych pomocy odpowiednio dostosowanych do wieku dziecka w każdej grupie. Litery, głoski, sylaby a później zdania towarzyszą dzieciom na codzień. Dzieci maja w naszej placówce kontakt z całym alfabetem.

W glottodydaktyce chodzi o zabawę dźwiękiem, mową, literą oraz sylabą które dzieci uwielbiają. Poznawaniu liter zawsze towarzyszą ćwiczenia logopedyczne usprawniające narządy artykulacyjne gdzie my zapewniamy przeciwstawianiu się wad aparatu mowy.

Do zabawy czytania wprowadzamy także pisanie co daje zauważalne efekty w pracy z dziećmi. Dzięki glottodydaktyce rozwijamy u najmłodszych motorykę małą poprzez ćwiczenia manualne. Jaką placówka anglojęzyczna uczymy dzieci pisania oraz czytania po angielsku w spójny sposób co daje zadowalające efekty. Poprzez zabawę związaną z pisaniem oraz czytaniem dostarczamy dzieciom przydatnych umiejętności.